Strona główna
 Ogłoszenia
 Kalendarium
 Wydarzenia
 Nauczyciele
 Kontakt z nami
 Linki

....::::WYDARZENIA::::....

Wycieczka rowerowa

29 kwietnia br. uczniowie klasy czwartej i szóstej naszej szkoły, wraz z opiekunami udali się na wycieczkę rowerową. Celem wyprawy był Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Podmoklach Małych. Trasa wiodła malowniczymi drogami z Nądni, przez Nową Wieś, Podmokle Małe i Babimost, wśród łąk, pól kwitnącego rzepaku i lasów.
Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Franciszka Sarnowskiego i oprowadzeni po Skansenie. Zobaczyliśmy wiele maszyn rolniczych, piec chlebowy, a także weszliśmy do środka młyna. Oprócz tego zwiedziliśmy także Izbę Pamięci, mieszczącą się w tamtejszej szkole, w której zgromadzono wiele cennych i unikalnych dokumentów oraz zdjęć dotyczących powstania pierwszych szkół oraz życia mieszkańców. Było tam też mnóstwo ciekawych eksponatów ukazujących codzienne życie naszych przodków.
Wycieczkę uważamy za udaną. Chociaż skansen mieści się stosunkowo niedaleko od Nądni i Nowej Wsi, większość uczniów była tam po raz pierwszy. Pogoda dopisała! Świeciło słońce, nie spadła ani jedna kropla deszczu.


EKO-DZIEŃ - pokaz mody ekologicznej

O tym, że należy dbać o środowisko naturalne wiemy wszyscy. Uczniom naszej szkoły również nie jest obca ekologia, dlatego też postanowili w niekonwencjonalny sposób promować recykling.
Dnia 28 kwietnia, w ramach obchodów Święta Ziemi, zorganizowali Ekologiczny Pokaz Mody. Na "wybiegu" modele i modelki czuli się świetnie! W sukience z folii bąbelkowej, w spodniach z papieru, czy też w butach wykonanych z butelek plastikowych prezentowali się jak profesjonaliści. Pomysłowość uczniów w wykorzystaniu materiałów i surowców wtórnych nie znała granic.
Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Zgromadzona publiczność nagrodziła modeli gromkimi brawami!


Przedstawienie klasy szóstej pt. "Podwórkowy Happening"

Dnia 28 kwietnia br. (poniedziałek) uczniowie klasy szóstej zaprezentowali zgromadzonej publiczności - uczniom, nauczycielom, przedszkolakom, Pani dyrektor, przedstawienie pt. "Podwórkowy happening". Opowiadało ono o grupie przyjaciół, którzy własnymi siłami, wykorzystując własną pomysłowość, kreatywność i talenty, zorganizowali tytułowy happening, by zgromadzić środki na odnowienie szkolnego podwórka i zakup sprzętu sportowego. Stworzyli przyjazne i czyste miejsce, w którym mogli spędzać wolny czas. Przesłanie było jednoznaczne - od nas wszystkich zależy, jak zadbamy o nasze otoczenie, nie czekajmy z założonymi rekami, działajmy! To wcale nie jest takie trudne!
Należy podkreślić, że w przygotowanie przedstawienia zaangażowali się wszyscy uczniowie klasy szóstej.


Droga krzyżowa

Dnia 11.04.2014r odbyła się na ulicach Nowej Wsi Zbąskiej Droga Krzyżowa.
Dzieci naszej szkoły przygotowały piękne stacje Drogi Krzyżowej, które niosły w procesji, czytały rozważania oraz śpiewały pieśni wielkopostne. Należy zaznaczyć, że jest to bardzo duże przedsięwzięcie, w które włączają się Matki i Ojcowie Kół Różańcowych, OSP w Nowej Wsi Zbąskiej oraz młodzież. Uroczystość ta wpisała się już na stałe w kalendarium życia liturgicznego.
Droga Krzyżowa zakończyła się uroczystą Mszą Św. w której czynnie uczestniczyli uczniowie poprzez czytanie słowa Bożego, modlitwy powszechnej i przygotowanie darów.


Lekcja przyrody i powitanie wiosny w stanicy myśliwskiej

24 marca 2014r. uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki pojechali do stanicy myśliwskiej Koła Łowieckiego "Hubert" na niecodzienną lekcję przyrody przeprowadzoną przez prezesa koła Arkadiusza Gassema.
Spotkanie z myśliwymi to część projektu realizowanego przez obie strony w roku szkolnym 2013/2014. Już wczesną jesienią uczniowie rozpoczęli zbiórkę żołędzi i kasztanów będące doskonałą karmą dla jeleni i dzików. Karma wyłożona została do paśnika, który znajduje się na szlaku ścieżki dydaktycznej koło Nowej Wsi Zbąskiej.
Podczas lekcji przyrody dzieci z ogromna ciekawością słuchały, jak pan Arek opowiadał o życiu zwierząt leśnych, o swojej pasji, kto jest leśniczym, a kto myśliwym. Uczniowie mieli okazję do zadawania wielu pytań, na które mogli usłyszeć wyczerpujące odpowiedzi eksperta. Dzieci w celu utrwalenia wiadomości rozwiązywały krzyżówki oraz zadania matematyczne. Pan prezes ogłosił dzieciom konkurs plastyczny "Las domem zwierząt". Wspólnie także pożegnaliśmy zimę paląc Marzannę wykonaną przez klasę III oraz przywitaliśmy wiosnę śpiewając piosenki.
Myśliwy pan Zbigniew Korbanek oraz jego żona przygotowali smaczną pieczoną kiełbaskę oraz napoje dla wszystkich. W podziękowaniu dzieci wręczyły myśliwym kwiaty z krepiny oraz własnoręcznie zrobiony album o zwierzętach. Starsze klasy podziękowały piosenką oraz dyplomem Przyjaciela Szkoły.
Dzieci w bezpośredniej współpracy z myśliwymi uczą się praktycznie jak szanować przyrodę, poznawać florę i faunę naszego pięknego regionu. Spotkania te przynoszą dzieciom niewymierne korzyści.


Konkurs recytatorski "Nadobrzanka"

Dnia 13.03.2014r. o godz.9.00 w Zbąszyńskim Centrum Kultury odbył się gminny konkurs recytatorski dla klas IV - VI. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Patrycja Niemiec z wierszem Adama Asnyka pt. Ulewa, Zuzanna Juś z wierszem Danuty Wawiłow pt. Wędrówka i Patrycja Tomaszewska recytująca wiersz Doroty Gellner pt. W ogródku. Dziewczyny spisały się wspaniale! Wyśmienicie opanowały teksty i je zinterpretowały, nie dały po sobie poznać, że denerwują się tym publicznym wystąpieniem. Jury doceniło walory artystyczne wykonań naszych uczestniczek. Wróciliśmy do szkoły z dwoma miejscami na podium! I miejsce zajęła Zuzanna Juś, a III miejsce - Patrycja Niemiec. Gratulujemy!
Szkolny konkurs recytatorski

6 marca 2014r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas rodzice, którzy weszli również w skład jury. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z kl. I - III oraz przedszkolaki. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

Wiktoria Kromska i Martyna Prządka z przedszkola
Krzysztof Solarczyk, Martyna Piątek i Martyna Jędrzejczak z klas I-III

Wymienieni uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i reprezentowali przedszkole i szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Nadobrzanka", w którym zdobyli następujące miejsca:

II miejsce - Olaf Wrzaskowski z przedszkola w Nądni,
III miejsce - Martyna Prządka z przedszkola w Nowej Wsi Zbąskiej,
III miejsce - Martyna Jędrzejczak z klasy III

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
XII Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej

Dnia 21 lutego 2014r w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki przy współpracy z Parafią NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej im. Hanny Weber. Temat brzmiał następująco: "Wierzę w Jezusa Chrystusa Syna Bożego". W konkursie brali udział uczniowie klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych powiatu nowotomyskiego. Celem spotkania było pobudzenie radości z obcowania z tekstem biblijnym.
W kategorii klas IV-VI zwyciężyła uczennica naszej szkoły Patrycja Tomaszewska, III miejsce zajęła Patrycja Niemiec. Serdecznie gratulujemy.
Bal przebierańców

20 lutego 2014r. na sali wiejskiej uczniowie z klas I-III bawili się na baliku pod hasłem "Postacie z bajek i filmów dziecięcych". W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Były wróżki, księżniczki, Pippi oraz różne inne postacie z bajek. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka, tańce w parach oraz konkursy przygotowane przez uczniów. Dzieci dostały karnawałowego pączka oraz pyszny soczek.
Rodzicom dziękujemy za przygotowanie strojów karnawałowych dla swoich pociech, a dzieciom za wspaniałą zabawę.


Ferie w szkole 2014

W czasie ferii można przyjść do szkoły i nie nudzić się! Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy wolny czas postanowili spędzić właśnie tu. W dniach 3-14.02.2014. brali udział w wielu ciekawych zajęciach, m.in. piekli "Zimowe gofry", wykonywali Walentynki, uczestniczyli w grach i zabawach zespołowych, również na świeżym powietrzu. Dwa dni spędzili na hali sportowej "Zbąszynianka" gdzie grali w koszykówkę, siatkówkę, hokeja, a także rywalizowali w turnieju sprawnościowym. Na zakończenie zimowiska otrzymali dyplomy i słodkie upominki.
Kochanym Dziadkom

Dnia 22.01.2014r. o godz. 11.00, jak co roku, odbyła się na sali wiejskiej w Nądni uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, aby wziąć udział w obchodach tego święta.
Dzień Babci i Dziadka to szczególna uroczystość, na której wnuczęta mogą wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków. Dzieci z klas I-III z tej okazji przygotowały część artystyczną, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalno - taneczne, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki, złożyły życzenia oraz zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Trud i zaangażowanie małych aktorów goście nagrodzili gromkimi brawami.
Konkurs na bombkę bożonarodzeniową

Zbąszyńskie Centrum Kultury zorganizowało konkurs na bombkę bożonarodzeniową. Wpłynęło ponad 120 bombek wykonanych różną techniką na styropianowym podkładzie. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem wyboru tej najładniejszej bombki. Bombki były oceniane według następujących kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów (w szczególności naturalnych), motywy regionalne, wkład pracy, estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki). Wiktoria Mirek oraz Oskar Winiarz to uczniowie naszej szkoły, których prace zostały zauważone i nagrodzone. Wszystkie prace można było oglądać i podziwiać na wystawie 20 grudnia podczas koncertu w ZCK.

Dyplomy za udział otrzymali: Marcelina Mania kl. IV, Weronika Niezborała kl. IV, Wiktoria Pasja kl. IV, Aleksandra Rybicka kl. IV, Radosław Taberski kl. IV, Oskar Waśkowiak kl. IV, Kinga Kromska kl. V, Weronika Prüfer kl. V, Anna Kromska kl. VI.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć?
Kliknij na adres strony.

wiadomosci24.pl

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
"Zapobiegajmy Pożarom" 2013

Dnia 9 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów w ogólnopolskim konkursie "Zapobiegajmy Pożarom". Nasza szkoła postanowiła wspomóc świetny pomysł Państwowej Straży Pożarnej dotyczący organizowania tak bardzo potrzebnych edukacyjnych konkursów dla dzieci.
Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac wykonanych zarówno przez dzieci z przedszkola oraz uczniów szkoły podstawowej. Poziom dostarczonych prac był bardzo wysoki. Spośród nich jedna została zakwalifikowana do dalszego etapu powiatowego. Jest to praca plastyczna Nikodema Kamrowskiego z kl. III. Natomiast praca Aleksandry Rybickiej z kl. IV otrzymała wyróżnienie.
Celem całej akcji było zainteresowanie dzieci problematyką ochrony przeciwpożarowej, tradycją, służbą i ciężką pracą strażackich środowisk, w tym działaniami ratowniczo-gaśniczymi i zabezpieczającymi podczas pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof, wypadków i innych zagrożeń. Miały one też na celu popularyzowanie znajomości przepisów ppoż. oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru.

W grupie dzieci z przedszkola dyplomy za udział otrzymali: Maja Fimińska, Eryk Goździcki, Kamil Grychta, Amelia Jaśnikowska, Alicja Kromska, Wiktoria Kromska, Piotr Różański.

Wśród uczniów klas I - III dyplomy za udział otrzymali: Anita Ceglarek kl. I, Alicja Kamrowska kl. I, Aleksander Kamrowski kl. I, Aleksandra Mazur kl. I, Martyna Rau kl. I, Zuzanna Fimińska kl. II, Gracjan Kromski kl. II, Kacper Tobys kl. II, Natalia Gębaczka kl. III, Daniel Niemiec kl. III, Patryk Ruchniewicz kl. III.

Wśród uczniów klas IV - VI dyplomy za udział otrzymali: Malwina Andruszko kl. IV, Marcel Kromski kl. IV, Karol Krzywiecki kl. IV, Marcelina Mania kl. IV, Weronika Niezborała kl. IV, Oskar Waśkowiak kl. IV, Karol Białecki kl. V, Kinga Kromska kl. V, Weronika Prüfer kl. V, Zuzanna Juś kl. VI, Anna Kromska kl. VI, Patrycja Niemiec kl. VI, Patrycja Tomaszewska kl. VI.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!


Konkurs piernikowy

Nie ma słów które mogą w pełni wyrazić wdzięczność za chęć niesienia pomocy drugiej osobie. W imieniu Antosi pragniemy z całego serca podziękować wszystkim dzieciom, a szczególnie wspaniałym rodzicom za zaangażowanie w tak szczytnym przedsięwzięciu.
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia dzieci z naszej szkoły poświęciły na przygotowanie piernikowych wypieków. Dnia 18 grudnia 2013 r. został zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego konkurs na wykonanie najpiękniejszego piernikowego symbolu świątecznego. Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością w pieczeniu i ozdabianiu świątecznych pierników. Zapach cynamonu i kardamonu unosił się na korytarzach i salach w ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem. Zarówno dla laureatów, jak i wszystkich dzieci uczestniczących w konkursie wręczono pamiątkowe dyplomy, kalendarze, notatniki oraz słodkości. Pieniążki uzyskane ze sprzedaży pierników w wysokości 288 zł zostały przekazane dla Antosi Skrzypczak aby pomóc jej w powrocie do uzyskania sprawności ręki. Zainteresowanie wypiekami było ogromne i dziś już wiemy, że za rok aromatyczne piernikowe chatki, aniołki, gwiazdki, reniferki, choinki, bombki, bałwanki, serduszka i dzwonki znów zagoszczą w naszej szkole.
Tegoroczne piernikowe dzieła przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Z ponad 30 piernikowych wypieków komisja musiała wybrać laureatów, co wcale nie było łatwe, bo niezwykle wysoki poziom wypieków, precyzja wykonania, użyte materiały zaskoczyły konkursowe jury i stawiło przed trudnym wyborem. Komisja konkursowa przy ocenie piernikowych wypieków brała pod uwagę pomysł, kształt, oryginalność, jakość wykonania ozdoby oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszystkie pierniki można było obejrzeć wyeksponowane na korytarzu naszej szkoły podczas kiermaszu.

W kategorii klas I-III:
I miejsce Olek i Alicja Kamrowscy kl. I, Nikodem Kamrowski kl. III, Kaja Vogel kl. III
II miejsce Daniel Niemiec kl. III, Eryk Woźny kl. III
Wyróżnienia: Zosia Krzywiecka kl. I, Aleksandra Mazur kl. I, Martyna Rau kl. I, Kacper Kanecki kl. II, Oskar Śliwa kl. II, Natalia Gębaczka kl. III, Mateusz Rau kl. III

W kategorii klas IV-VI:
I miejsce - Daniel Szczepaniak kl. IV
II miejsce - Malwina Andruszko kl. IV, Weronika Niezborała kl. IV, Oskar Waśkowiak kl. IV
III miejsce - Radosław Taberski kl. IV
Wyróżnienia: Karol Krzywiecki kl. IV, Wiktoria Pasja kl. IV, Miłosz Rau kl. IV, Oskar Winiarz kl. IV, Kinga Kromska kl. V, Weronika Prüfer kl. V, Mikołaj Rau kl. V, Anna Kromska kl. VI, Patrycja Rau kl. VI, Zuzanna Wojtaszak kl. VI

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w konkursie!

Opiekun akcji:
Agnieszka Budych


Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy

Z okazji Świat Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie bożonarodzeniowym na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Dzieci wykonały piękne prace takie jak: żłóbki, bombki, aniołki, choinki. Dnia 8 stycznia 2014r. zostały ogłoszone wyniki konkursu:
I miejsce - Weronika Niezborała klasa IV
II miejsce - Karol Krzywiecki klasa IV
III miejsce - Anna Kromska klasa VI
Zwycięscy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym i radosnym kolędowaniem.
Wigilie klasowe

W piątek 20 grudnia 2013 roku w naszej szkole panował prawdziwie świąteczny nastrój. Już od rana słychać było kolędy i pastorałki. W każdej klasie odbyły się klasowe spotkania wigilijne, podczas których uczniowie łamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia oraz wręczając sobie drobne prezenty gwiazdkowe. Wychowawcy ze swoimi klasami zasiedli do pięknie przystrojonych stołów, na którym czekały owoce, pierniki i inne słodkości. Uczniowie opowiadali o obrzędach i tradycjach Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania oraz miłej, rodzinnej i bożonarodzeniowej atmosfery. Pani dyrektor odwiedzała wszystkie klasy i składała najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt i nadchodzącego Nowego Roku.
Góra Grosza

Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych. Od początku trwania akcji, czyli od czternastu lat patronat nad nią obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Do tej pory, w całej Polsce udało zebrać się prawie 23 miliony zł. Nasza szkoła ma w tym również swój udział. Uczniowie bardzo chętnie przynosili monety do szkoły, każda klasa miała słoik lub puszkę i tam wrzucała grosiki. Wspólnie zebraliśmy kwotę 150,91 zł.
W imieniu wszystkich, do których trafią zebrane pieniądze, serdecznie dziękuję! Cieszę się, że uwierzyliście w to, że oddając choćby jeden grosz, można realizować wielkie przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że w przyszłym roku z równie wielkim zapałem włączycie się do akcji!

Opiekun akcji: Ewa Orłowska


Koncert Kolęd i Pastorałek

18 grudnia w szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Tego dnia odbywał się bowiem, Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczniowie każdej z klas musieli przygotować na konkurs jedną kolędę i pastorałkę. Ocenie podlegały m.in. użycie rekwizytów, wykorzystanie instrumentów, stroje, artystyczny wyraz, zaangażowanie. Wszystkie klasy spisały się na medal. Świadczą o tym, długie i burzliwe obrady Jury w składzie: p. Ewelina Andruszko, p. Marek Kłosiak i p. Ewa Orłowska. Ostatecznie, niewielką przewagą głosów, wygrała klasa IV. Drugie miejsce zajęła klasa VI, a trzecie - klasa V. Wszyscy kolędnicy otrzymali słodkie upominki.


Wizyta policjantów z Komendy w Nowym Tomyślu

18 grudnia uczniom ZSP w Nądni złożyli wizytę funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Pogadanka dotyczyła prawidłowych zachowań w czasie zjeżdżania na sankach, jazdy na łyżwach czy nartach, wchodzenia na zamarznięte akweny wodne, rzucania śnieżkami, a także korzystania z materiałów pirotechnicznych w okresie Sylwestrowym i noworocznym. Funkcjonariusze uczulili dzieci na skutki i konsekwencje nierozważnych i ryzykownych zabaw. Uświadomili, jakie zagrożenia mogą wynikać z takich, często powodowanych brawurą i chęcią popisania się przed kolegami, zachowań.
Wspomnienie ofiar stanu wojennego

32 rocznica wprowadzenia stanu wojennego stała się okazją do uroczystego spotkania na Placu Wolności w piątkowe południe, 13 grudnia 2013 roku. W przemówieniu skierowanym do licznie zgromadzonej młodzieży Burmistrz Zbąszynia - Tomasz Kurasiński wspominał stan wojenny jako niezwykle trudny czas dla wszystkich Polaków. Darząc szacunkiem losy osób represjonowanych oraz ofiar stanu wojennego przedstawiciele samorządu oraz delegacje placówek z terenu gminy Zbąszyń złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.


Mikołajki 2013

Dzień 6 grudnia jest dla każdego z nas dniem wyjątkowym. Tego dnia wszyscy jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni, bo do każdego z nas przychodzi Mikołaj i przynosi nam prezenty. W naszej szkole też obchodziliśmy go wyjątkowo, bowiem w szkole pojawił się prawdziwy Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom prezenty. Dzieci z młodszych klas najpierw musiały wykonać kilka zadań, aby udowodnić Mikołajowi, że zasługują na upominki. Uczniowie z klasy III zaśpiewali piosenkę oraz musieli zdać egzamin pamięciowy z "tabliczki mnożenia". Nikt jednak w tym roku nie otrzymał rózgi.
Tego dnia w szkole było bardzo miło i wesoło.
Zapraszamy Cię Mikołaju za rok.
Wycieczka do kina uczniów klas 4-6

5 grudnia 37 uczniów z klas 4-6 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nądni uczestniczyło w mikołajkowej wycieczce do kina "Kinepolis" w Poznaniu. Obejrzeli film pt. "Kraina lodu" w trójwymiarze.
"Kraina lodu" to historia Anny, która wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoja siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach pomaga jej znawca górskich szlaków, Kristoff. W pełnej przygód wędrówce przez śnieżne zaspy towarzyszy im renifer Sven i bałwanek o imieniu Olaf.
Film dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń, śmiechu było co niemiara! Szczególną sympatię wzbudzał bałwanek, który swoim dowcipem i humorem potrafił rozładować każdą dramatyczną sytuację!
Dzieci po seansie zjadły posiłek w restauracji McDonald's i w zimowo-mikołajkowo-radosnych nastrojach wróciły do domów. Wyjazd, z pewnością, zaliczyły do udanych!
Wycieczka mikołajkowa

Tradycyjnie jak co roku nasza szkoła zorganizowała wyjazd mikołajkowy do Zielonej Góry. Wycieczka odbyła się 4 grudnia 2013r. i wzięli w niej młodsi uczniowie z klas I-III oraz dzieci z przedszkola. Najpierw byliśmy na spektaklu "Calineczka" w Teatrze Lubuskim. Następnie dwie godziny spędziliśmy na aktywnych zabawach ruchowych w Sali Zabaw. Dzieciaki spaliły mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki w McDonald's. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do domów.


Wielobój mikołajkowy

03 grudnia 2013r. wzięliśmy udział w Mikołajkowym Wieloboju Sprawnościowym, który odbył się jak co roku w Zbąszyniu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna sześciolatków i drużyna mieszana z klas I-III, które przygotowały E. Chromińska oraz I. Olak. Był to turniej mikołajkowy więc nie mogło zabraknąć Św. Mikołaja, który bawił się razem z najmłodszymi, wręczał nagrody i częstował dzieci cukierkami. Na koniec zawodów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Drużynę sześciolatków reprezentowały dzieci: Wiktoria Kromska, Klaudia Woźna, Zuzia Kromska, Amelia Jaśnikowska, Kamil Grychta, Łukasz Tomaszewski, Piotr Różański, Paweł Kierzek.
Drużynę z klas I-III reprezentowali:
Klasa I: Zosia Krzywiecka, Anita Ceglarek, Adaś Witke, Konrad Buda,
Klasa II: Zuzia Fimińska, Paulina Kossowska, Gracjan Kromski, Krystian Kossowski,
Klasa III: Roksana Kostera, Amelia Kardyńska, Oskar Tobys, Daniel Niemiec.

W tym roku uczniowie zajęli:
II miejsce klasy I-III,
III miejsce przedszkolaki. Wszystkim gratulujemy!Spotkanie z p. Bogdaną Przybyłą

Dn. 02.12.2013., (w poniedziałek) na Sali Wiejskiej w Nądni miało miejsce nietypowe spotkanie. Odwiedziła nas pani Bogdana Przybyła, która podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z lat młodości. Opowiedziała o swoich występach w Teatrze, który działał w pierwszych latach istnienia Sali Wiejskiej w Nądni, o tym, jak spędzała wolny czas, jak wyglądała nauka w szkole przed kilkudziesięcioma laty, czym bawiła się będąc dziewczynką...
Ponieważ zbliżają się święta bożonarodzeniowe, było sporo pytań o choinkę, ozdoby, dekoracje i prezenty jakie się pod nią znajdowały.
Pani Danusia przyniosła ze sobą mnóstwo pamiątek: zdjęć, serwetek, biżuterii, a także książek i czasopism, które czytała swoim dzieciom.
Pani Bogdana to osoba pełna energii i wigoru. Opowiadała o czasach swojej młodości z wielkim zapałem. Dzieci po spotkani mówiły, że bardzo podobała im się taka nietypowa lekcja historii.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za to, że zechciała Pani nas odwiedzić i podzielić się z nami swoimi wspomnieniami!!!

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć?
Kliknij na adres strony.

naszemiasto.plAndrzejkowe Czary - Mary

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w naszej szkole. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły nas dzieci z klasy III oraz Samorząd Uczniowski. Impreza odbyła się w czwartek 28 listopada 2013r. Andrzejkowe wróżki i wróżbici przepowiadali dzieciom przyszłość m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicała dzieciom dyskoteka. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.


Wycieczka na basen do Poznania

W dniu 25.11.2013 uczniowie klasy VI ZSP w Nądni pod opieką pań: Marii Nowickiej i Agnieszki Budych wybrali się na wycieczkę klasową do Poznania na Termy Maltańskie.
Jest to największy kompleks sportowo - rekreacyjny na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego.
Uczniowie mogli korzystać z części rekreacyjnej kompleksu. W hali Aquaparku Term Maltańskich niezmiennie panuje temperatura ponad 30 stopni, tropikalny mikroklimat uzupełnia naturalna egzotyczna roślinność. Uczniowie mieli do dyspozycji różne rodzaje basenów, m.in. basen solankowy, z podwójną falą, basen ze statkiem pirackim oraz w kształcie koniczyny. Nie lada atrakcją były także baseny wypływowe geotermalne, które umożliwiają całoroczne podziwianie malowniczego widoku Jeziora Maltańskiego i pobliskich terenów.
W otoczeniu tropikalnej, naturalnej zieleni uczniowie mogli stawić czoła napierającym falom oraz doświadczyć emocji szybkiego, zakręconego zjazdu ze zjeżdżalni "dzika rzeka". Ponadto uczniowie skorzystali i poddali się relaksacyjnym działaniom ciepła i energii w basenie geotermalnym. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni. Trzy godzinny pobyt w aquaparku szybko minął i trzeba było opuścić doskonałe miejsce wypoczynku i relaksu.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonald's by coś przekąsić, ponieważ wszyscy byliśmy bardzo głodni. Po posiłku dzieci wesołe i w dobrych humorach wróciły do domu. Wyjazd na Termy Maltańskie zaliczamy do udanych.
Dzień Przedszkolaka

20 listopada 2013 w oddziale przedszkolnym w Nowej Wsi odbył się dzień otwarty dla rodziców. Rodzice mogli obserwować udział swoich pociech w zajęciach j. angielskiego oraz w zajęciach edukacyjnych przygotowujących je do podjęcia nauki w klasie pierwszej.
Dzieci w formie zabawy doskonaliły umiejętności językowo-słuchowe i matematyczne. Układały zdania, przeliczały wyrazy oraz dokonywały syntezy i analizy prostych wyrazów. Dużą radością dla przedszkolaków były wspólne zabawy ruchowo taneczne z rodzicami. Na zakończenie dzieci wystąpiły w inscenizacji wiersza J. Brzechwy pt. "Na straganie".
Rodzice uświetnili spotkanie słodkim poczęstunkiem. Dzieci otrzymały upominki od rodziców i pani dyrektor M. Boch.


Rozstrzygnięcie konkursu SKO

14 listopada br. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu szkolnego na wiersz propagujący oszczędzanie. Wygrała Anna Kromska z kl.VI
Szkolna Kasa Oszczędności działa w naszej szkole od czterech lat. Skupia wielu członków i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczniów. Jej działalność jest możliwa dzięki współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Rakoniewicach. Bank rokrocznie sponsoruje dzieciom najaktywniej oszczędzającym nagrody i wyjazdy do kina. Ponadto szkoła (placówka w Nowej Wsi Zbąskiej i w Nądni) otrzymują darowizny w postaci wpłat: po 300 zł dla każdej ze szkół.

Nagrodzony wiersz - Anna Kromska kl. VI

KAŻDY MA MARZENIA,
MARZENIA DO SPEŁNIENIA,
DO SKARBONKI PIENIĄŻKI WKŁADASZ,
A PO PEWNYM CZASIE ZNOWU JE PODKRADASZ.
PRZEZ DZIURKĘ PATRZYSZ ILE ICH JEST,
POTEM LINIJKĄ WYKRADASZ ICH CZĘŚĆ.


GDY KSIĄŻECZKĘ SKO MASZ,
TO CODZIENNIE OSZCZĘDZASZ,
MAŁE KWOTY WYSTARCZAJĄ,
BO SYSTEMATYCZNOŚCI NAUCZAJĄ.
Z PANIĄ EWĄ ZBIERASZ PIENIĄŻKÓW STO,
BO NAUCZYŁA CIĘ OSZCZĘDZAĆ W SKO!
Rocznica odzyskania niepodległości

Dnia 12 listopada 2013 r. odbyła się uroczystość szkolna z okazji 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W odświętnej atmosferze, uczniowie klas trzecich pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Olak zaprezentowali program artystyczny przeplatany wierszami i pieśniami patriotycznymi. Była to piękna lekcja historii dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Dzień Języków Obcych

Z okazji przypadającego 26 września Międzynarodowego Dnia Języków Obcych, 42 uczniów klas I - VI wzięło udział w projekcie European Day of Languagues w ramach programu eTwinning.
Projekt polegał na wykonaniu kartek pocztowych z pozdrowieniami w ojczystym języku, przedstawiających własny kraj i wysłaniu ich do pozostałych szkół uczestniczących w tym międzynarodowym przedsięwzięciu. W ten sposób przepiękne własnoręcznie robione pocztówki wykonane przez naszych uczniów trafiły do szkół w Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Litwy, Chorwacji, Grecji, Włoch, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Rumunii oraz Słowenii.
Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Zdjęcia z projektu oraz kartki pocztowe, które otrzymała nasza szkoła zarówno drogą pocztową jak i elektroniczną można było obejrzeć wyeksponowane na korytarzu naszej szkoły. Uczestnicy projektu mogli zobaczyć jak wyglądają pozdrowienia pisane w różnych językach Europy.
Pełną listę szkół można zobaczyć na pliku informującym o przyznaniu nam odznaki za udział w projekcie.
Ta wspaniała forma wymiany zaledwie kilku zdań sprawiła, że szkolny świat w Polsce stał się bliższy uczniom krajów uczestniczących w projekcie. Dziękuję serdecznie za zaangażowanie wszystkim uczestnikom projektu.

Szkolny koordynator projektu:
Agnieszka Budych
Konkurs na plakat promujący naukę języków obcych

W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole został ogłoszony wśród uczniów klas IV-V konkurs na plakat promujący naukę języków obcych. W konkursie wzięło udział 11 uczniów klas IV - V. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Napłynęło wiele pomysłowych prac wykonanych różnorodnymi technikami. W swoich pracach uczestnicy konkursu zachęcali do nauki nie tylko języka angielskiego, niemieckiego, ale także włoskiego, francuskiego, rosyjskiego czy czeskiego.
Konkursowe jury stanęło przed trudnym wyborem, dlatego I miejsce ex aequo zajęły trzy prace. Walka o kolejne miejsca na podium była również bardzo wyrównana dlatego jury postanowiło wyróżnić II i III miejscem również dwie prace. Komisja konkursowa składająca się z nauczyciela języka angielskiego oraz nauczycielki języka polskiego przy ocenie prac konkursowych brała pod uwagę trafność pomysłu, oryginalność jak też estetykę prac. Wszystkie prace można było obejrzeć wyeksponowane na korytarzu naszej szkoły podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Kinga Kromska kl. V, Weronika Niezborała kl. IV, Oskar Waśkowiak kl. IV
II miejsce - Daniel Szczepaniak kl. IV, Oskar Winiarz kl. IV
III miejsce - Marcelina Mania kl. IV, Dawid Prządka kl. V

Zwycięzcom serdecznie gratuluję oraz dziękuję za zaangażowanie wszystkim uczestnikom konkursu. Za udział w konkursie klasy zostały nagrodzone dyplomami, książeczkami oraz upominkami.
Obchody święta Halloween

Dnia 30 października 2013 r. w naszej szkole odbyły się obchody święta Halloween. Z tej okazji do szkoły zleciały się wszystkie okoliczne wiedźmy, wampiry, kościotrupy i upiory. Święto to kultywowane jest głównie w Stanach Zjednoczonych i polega na organizowaniu parad z udziałem przebierańców. Jego uczestnicy odwiedzają domy, wypowiadając charakterystyczne: "cukierek albo psikus". Halloween ma wielu zwolenników i przeciwników. Uczniowie i nauczyciele nieco z przymrużeniem oka potraktowali to "święto". Dla większości był to niezwykły dzień przebierańców integrujący całą społeczność uczniowską, pozwalający poznać kulturę kraju zza oceanu.
Uczniowie klasy III przebrani byli za wszelkiego rodzaju postacie, duchy, czarownice, zombie, a ich stroje nawiązywały do tradycyjnego ubioru Halloween'owego. Ponadto szkoła, a szczególnie sala w której odbyła się skromna akademia, udekorowane były świątecznymi ozdobami. Tego dnia panowała niezwykle świąteczna i pozytywna atmosfera!
Przeprowadzono również konkurs na najładniejszy lampion z dyni. Wszystkie lampiony można było oglądać na wystawie. Konkurs, na najlepszą dynię, sprawił jury nie lada kłopot. Klasowe dynie okazały się tak piękne i pomysłowe. Dopiero po burzliwej naradzie udało się jury ogłosić wyniki. Dla komisji oceniającej nie był ważny rozmiar dyń tylko pomysłowość, w jaki sposób charakterystyczne cechy dyni zostały wykorzystane i zaadoptowane do stworzenia ciekawego projektu. Za udział w konkursie klasy zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami.

Najładniejsze dynie wykonały następujące klasy:

I miejsce - klasa II
II miejsce - klasa III
III miejsce - klasa I


Bezpieczne grzybobranie

W dniu 23.10.2013r. klasa III uczestniczyła w grzybobraniu. Najpierw odbyło się szkolenie dla uczniów, które dotyczyło zagrożeń jakie wiążą się ze spożywaniem grzybów trujących. Dzieci dowiedziały się jakie grzyby mogą zbierać. W lesie utrwaliły sobie również warstwową budowę lasu. Mistrzem grzybobrania został Bartek Grychta i Daniel Niemiec.
Dzień Papieski 2013

W niedzielę, 13 października br., w kościele w Nowej Wsi Zbąskiej odbyła się uroczysta Msza Święta w ramach obchodów XIII Dnia Papieskiego. Uroczystości realizowano pod hasłem "Jan Paweł II - Papież dialogu". Tak jak każdego roku, w tak i teraz nasza szkoła wzięła w nich udział.
W trakcie Mszy uczniowie klasy IV i VI zaprezentowali apel, podczas którego przedstawili krótki życiorys oraz ważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II. Dzieci zaśpiewały piosenki: "Barka", "Wadowice" i "Zapada zmrok".
Przygotowany program uświetnił obchody i bardzo spodobał się licznie zgromadzonym parafianom.


Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole!

11 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy IV. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Montaż słowno – muzyczny zawierał wiersze odpowiednio dobrane i skierowane do każdego nauczyciela. Oprawę muzyczną stanowiła piosenka pt. „14 października” a na koniec dzieci zagrały na flażoletach „Sto lat”. Po zakończonej akademii uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i podziękowania oraz wręczyli czerwone róże z sercami wykonanymi na szydełku.


Bezpieczny przejazd!

Dnia 11 października uczniowie klas 1-6 Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nądni mieli niepowtarzalną okazję, by zapoznać się z pracą Służby Ochrony Kolei i ich nieodłącznych towarzyszy - psów. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji o obowiązkach i zadaniach tych czworonożnych funkcjonariuszy. Jednak najbardziej podobał się pokaz tresury wykonaniu owczarka Lenzo, patrzyły z podziwem, jak wykonuje komendy. Dzieci zasypały pana Piotra Fleiszerowicza pytaniami. Były bardzo przejęte. Uświadomiły sobie, jak ciężką wykonują pracę.
Pokaz tresury poprzedziła prelekcja Pana Mariusza Olejniczka z Zakładu Linii Kolejowych PKP w Zielonej Górze, który,jako koordynator kampanii edukacyjnej "Bezpieczny przejazd", przypomniał zasady bezpiecznych zachowań na przejazdach kolejowych i w ich obrębie.
Każdego roku na przejazdach dochodzi do 200-250 kolizji i wypadków, w wyniku których ginie kilkadziesiąt osób. Samochód czy pieszy na torowisku, nie ma szans na przeżycie w zderzeniu z rozpędzonym składem. Droga hamowania pociągu wynosi bowiem kilka kilometrów. W myśl hasła "Zatrzymaj się i żyj" uczulał zebrane dzieci jak wielkie znaczenie ma zachowanie ostrożności przy przechodzeniu przez tory, stosowanie się do znaków ostrzegawczych, unikanie tzw. "dzikich przejść", zaprzestanie zabaw w pobliżu torowisk.
Nie ulega wątpliwości, że takie akcje edukacyjne są potrzebne. Trzeba od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady bezpieczeństwa, kształtować umiejętność przewidywania konsekwencji i skutków nierozważnych zachowań.

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć?
Kliknij na adres strony.

naszemiasto.pl

Wizyta w Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła

Uczniowie klasy 5 i 6 Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Nądni przybyli z wizytą do Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła. Spotkanie z historią okazało się bardzo ciekawe i interesujące. Uczniowie poznali dzieje Muzeum - drogę od pierwotnej siedziby po dzisiejsze usytuowanie. Podziwiali cenne zbiory: widokówki, zdjęcia, pamiątki, stroje, przedmioty codziennego użytku. Nad każdą z ekspozycji pochylali się z zainteresowaniem. Szczególną uwagę dzieci przykuła sala poświęcona pamięci wytwórcy kozłów śp. Markowi Modrzykowi z Nądni - jednemu z nielicznych rzemieślników, zajmujących się tym fachem w Rejonie Kozła. Była ona tym bardziej wzruszająca, gdyż wśród zwiedzających uczniów znajdował się wnuk zmarłego twórcy.
Dzieciom bardzo podobała się ta wycieczka. Niektórzy postanowili, że namówią rodziców i odwiedzą Muzeum jeszcze raz!

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z wycieczki do biblioteki i muzeum?
Kliknij na adresy stron.


wiadomosci24.pl


naszemiasto.plWizyta w Bibliotece Miejskiej w Zbąszyniu

Uczniowie klas 4-6 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nądni odwiedzili Bibliotekę Miejską w Zbąszyniu. Zwiedzili wypożyczalnię dla dzieci, czytelnię, poznali zasady udostępniania zbiorów, dowiedzieli się jak zbudowana jest książka. Dzieci brały udział w wielu quizach, konkursach, rozwiązali kilka zagadek i krzyżówkę, a nawet zaśpiewali piosenkę. Chociaż wielu uczniów korzysta już ze zbiorów biblioteki, są jeszcze tacy, którzy nie posiadają w niej karty czytelniczej. Wszyscy przekonali się, że biblioteka to miejsce ciekawe nowoczesne, wcale nie musi kojarzyć się z nudą i przykrą koniecznością. Obiecali, że z pewnością tutaj wrócą!


Sprzątanie Świata w naszej szkole

Nasza szkoła tradycyjnie włączyła się do akcji "Sprzątanie świata", które w tym roku prowadzone było pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę"
Uczniowie podzieleni na grupy, pod opieką nauczycieli, wyruszyli w piątek 20 września spod szkoły. Każda grupa miała wydzielony obszar do sprzątania. Uczniowie bardzo chętnie pracowali, zbierając nawet najdrobniejsze śmieci. Owocem tych działań były worki wypełnione odpadkami, plastikiem i surowcami wtórnymi. Zadowoleni i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wrócili do domów, dając przykład dorosłym.
ZSP Nądnia 2008-2014